توما: نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قانع شدند.

نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۱۳ تیرماه) مجلس شورای اسلامی با ۵۱ رأی موافق، ۱۱۸ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۵ نماینده حاضر در صحن علنی از پاسخ‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قانع شدند.

1304261 796 مجلس از پاسخ‌های وزیر ارشاد قانع شد

احد آزادی خواه در شرح سوال حسینعلی حاجی دلیگانی از رضا صالحی امیری گفت: مسئله عدم صدور مجوز بیش از ۶۰۰ نشریه بعد از چندین ماه از زمان مقرر قانونی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معطل مانده اســت.

عضو کمیسیون فرهنگی در شرح گزارش این کمیسیون گفت: سوال نماینده مردم شاهین شهر، می‌مه و برخوار در جلسه ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ این کمیسیون با حضور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماینده سوال کننده مطرح شد.

وی در ادامه افزود: ابتدا جناب جناب حاجی دلیگانی در توضیح سوال خود عنوان داشتند، همانگونه که می‌دانید از سیاســت‌های اعلامی این دولت توجه به آزادی بیان و احترام به صاحبان فکر و اندیشه و خرد و توجه به اصحاب رسانه و رشد کمی و کیفی نشریات و رفع محدودیت‌ها در این حوزه اســت، به چه دلیل علیرغم این سیاســت‌های اعلامی و تعیین زمان مشخص از سوی قانونگذار جهت رسیدگی به تقاضای افراد جهت دریافت مجوز نشریه، مجوز ۶۰۰ نشریه واجد شرایط صادر نشده اســت؟ بسته بودن فضا باعث از بین رفـــــتن اعتماد مردم می‌شود. قانون به شما اجازه نمی‌دهد که بگویید فعلا مجوز نمی‌دهیم و شما موظفید ظرف ۳ ماه پس از اعلام درخواســت پاسخ متقاضی را بدهید.

آزادی خواه در شرح پاسخ صالحی امیری در کمیسیون فرهنگی گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشته‌اند که اثر این همه نشریه چیست؟ انگیزه بسیاری از این تقاضاهای اخذ مجوز نشریه غیرتخصصی اســت. بعضی از نشریات فقط مجوز دارند و گا‌ها با تیراژ محدود منتشر می‌شوند. به همین علت در جلسه قبل هیات نظارت بر مطبوعات، طرحی مطرح شد که بر مبنای آن قرار شد فعلا به صورت غیررسمی تا پایان ســال مجوزی صادر نشود و در خصوص مجوزهای صادر شده نیز بررسی صورت گیرد. به همین علت و از این به بعد در بررسی صلاحیت اخذ مجوز، علاوه بر صلاحیت‌های اخلاقی، صلاحیت‌های حرفه‌ای نیز سنجیده می‌شود. در این دوره بیش از همه ادوار قبل به متقاضیان نشریه، مجوز داده شده اســت. با توجه به عدم اقناع سوال کننده از توضیحات وزیر کمیسیون تخصصی قلمرو سوال را ملی دانست.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته مجلس از پاسخ‌های وزیر ارشاد قانع شد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مطالب پیشنهادی ما