1288997 733 علت کاهش قیمت نفت از نگاه زنگنه

خبرگزاری ایلنا: وزیر نفت علت کاهش قیمت نفت را افزایش تولید نفت از سوی آمریکا عنوان کردو گفت: در حال رایزنی با اعضای اوپک هستیم که برای این موضوع تصمیم‌گیری کنیم که تصمیمی دشوار اســت.

 بیژن زنگنه در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره کاهش قیمت نفت و اقداماتی که باید برای افزایش قیمت نفت صورت بگیرد گفت: علت کاهش قیمت نفت، افزایش غیر‌قابل پیش‌بینی تولید نفت آمریکا اســت که در این چند ماهه حدود ۹۰۰هزار بشکه تولید نفت خود را افزایش داده اســت و این بسیار بیشتر از برآورد و پیش‌بینی اعضای اوپک بوده اســت.

وزیر نفت خاطر نشان کرد: در حال رایزنی با اعضای اوپک هستیم که برای این موضوع تصمیم‌گیری کنیم که تصمیمی دشوار اســت. معنی تصمیم‌گیری این اســت که دوباره اوپک تولید خود را کاهش دهد. البته بحثی که بعضی از اعضای اوپک دارند این اســت که از کاهش تولید اوپک مدت زیادی نگذشته اســت. باید مقداری صبر کنیم تا ببینیم تاثیرات به چه شکل می‌شود و آن موقع تصمیم بگیریم. تصمیم برای کاهش تولید در اوپک سخت اســت.

او راجع به اهمیت حضور در روز قدس تاکید کرد: قطعا خودم در این مراسم شرکت می‌کنم و هم مردم را برای حضور دعوت می‌کنم. امســال هم مســاله قدس را داریم هم در ادامه آن مبحث مبارزه با تروریسم و داعش را داریم که باید هر دو را محکوم کنیم.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته علت کاهش قیمت نفت از نگاه زنگنه اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مطالب پیشنهادی ما